TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodoklis no ienākumiem, kas gūti, pārdodot meža zemi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. jūlijā, 2022
Lolita

Labdien! Man īpašumā ir māja Rīgā un meža zeme Latgalē (mantota no mātes). Es vēlos pārdot meža zemi un par attiecīgo summu iegādāties īpašumā dzīvokli vai citu nekustamo īpašumu, gada laikā. Vai man būs jāmaksā ienākuma nodoklis no ienākuma par zemes pārdošanu?

A
atbild:
31. jūlijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Vispārējā kārtībā likums “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” paredz, ka ienākumu no nekustamā īpašuma pārdošanas apliek ar iedzīvotāju ienākuma nodokli kā ienākumu no kapitāla pieauguma. Nodokļa likme ir 20% no starpības, kāda veidojas, no pārdošanas ieņēmuma atņemot īpašuma iegādes un ieguldījumu vērtību.

Uz šajā darījumā gūtajiem ienākumiem nav attiecināmi likumā paredzēti atbrīvojumi atsevišķās situācijās.

Individuālā gadījumā par nodokļa piemērošanu un apliekamā ienākuma noteikšanu jāuzzina Valsts ieņēmumu dienestā, izmantojot kādu no saziņas iespējām.