Lasīšanai: 1 minūte

Vai saglabājas tiesības uz pabalstu, ja bērna kopšanas atvaļinājuma laikā dibina SIA

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. jūlijā, 2022
Laura

Ir vēlme dibināt SIA, bet šobrīd esmu bērna kopšanas atvaļinājumā. Vai varēšu saņemt pabalstu turpmāk pilnā apmērā, ja būs dibināts SIA?

A
atbild:
31. jūlijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Jautājums acīmredzot ir par vecāku pabalstu, jo bērna kopšanas pabalstu ir tiesības saņemt gan strādājošiem vecākiem (darba ņēmējiem vai pašnodarbinātajiem), gan nestrādājošiem. Savukārt vecāku pabalsts piešķirtajā apmērā tiek izmaksāts, ja vecāku pabalsta saņēmējs atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā un negūst ienākumus kā sociāli apdrošināta persona.