E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 26848
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Mājoklis

Kā nomainīt kooperatīva valdi

J
jautā:
19. jūlijā, 2022
Irena

Labdien. Vasarnīcas kooperatīvā man ir pārbūvēta māja un ir domājamā daļa zemes zem tās, māja ir zemesgrāmatā, bet ar citiem izmēriem, ar kuriem bija līdz pārbūvēšanai. Kooperatīva priekšsēdētājs sen sola, ka izsauks arhitektu un visiem kooperatīva biedriem, kuriem mājas bija pārbūvētas, uztaisīs projektu. Bet valde neko nedara, citiem biedriem pat nav mājas ierakstītas zemesgrāmatā, bet pārbūvētas, ar kooperatīva priekšsēdētāju neko nevar sarunāt. Vai es varu bez kooperatīva valdes rīkoties un uztaisīt visu likumīgi? Kā to var izdarīt? Ko darīt, ja kooperatīva priekšsēdētājs tikai sola, bet īsti neko nedara? Kā likumīgi var nomainīt kooperatīva valdi?

A
atbild:
21. jūlijā, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Jums būtu jāgriežas pie kvalificēta būvinženiera, kas konsultēs mājas pārbūves un projekta sagatavošanas jautājumā. Varat arī griezties attiecīgās pašvaldības būvvaldē. Sertificēto būvju un būvprojektu ekspertu saraksts ir pieejams būvniecības informācijas sistēmā (BIS) būvspeciālistu reģistrā šeit.

Kooperatīvās sabiedrības darbības pamatprincipus nosaka Kooperatīvo sabiedrību likums. Minētā likuma 30. pants noteic, ka augstākā sabiedrības pārvaldes institūcija ir biedru kopsapulce.

Kooperatīvo sabiedrību likuma 32.  un 33. pants nosaka biedru kopsapulces sasaukšanu un sasaukšanas kārtību.

Valdi un tās priekšsēdētāju ievēl sabiedrības biedru kopsapulcē (likuma 31. panta 1. daļas 8. punkts): tikai biedru kopsapulces kompetencē ietilpst valdes locekļu ievēlēšana un atsaukšana, izņemot gadījumu, kad sabiedrības statūtos ir paredzēts, ka šie lēmumi ir padomes kompetencē.

38. pants noteic, ka biedru kopsapulce pieņem lēmumus ar klātesošo biedru balsu vairākumu, ja statūtos nav noteikts lielāks balsu skaits.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU