Lasīšanai: 1 minūte

Nav iespējams vienlaikus saņemt uzturlīdzekļus no valsts un otra vecāka

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. jūlijā, 2022
Inga

Labdien! Īsumā par situāciju. Uzturlīdzekļus saņemu no valsts. Cik zinu, tēvs maksā valstij, jo ir uzkrājies parāds. Meitai ir nepieciešams labot sakodienu. Būs jāliek breketes, kas izmaksā vairāk nekā 1000 eiro. Vai ir kāda iespēja piedzīt no tēva vismaz daļu summas? Piedāvāju dalīt summu uz pusēm, bet viņš atteicās. Man maksājot valsts alimentus, lai par to arī sedzu izmaksas.

A
atbild:
08. augustā, 2022

Ja pastāv vēlme piedzīt uzturlīdzekļus no bērna tēva, tad jāatsakās no uzturlīdzekļiem, ko saņemat no Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas, jo saskaņā ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda likuma 17. pantu uzturlīdzekļu saņēmējam ir jāinformē par apstākļiem, kas ietekmē uzturlīdzekļu saņemšanu.

Līdz ar to nav iespējams vienlaikus saņemt uzturlīdzekļus no valsts un tiesā piedzīt uzturlīdzekļus no bērna vecāka.