Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Kad varēs doties pensijā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
12. jūlijā, 2022
Aivars

Esmu dzimis 02.04.1959. Kad varēšu doties vecuma pensijā?

A
atbild:
19. jūlijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Vecuma pensijas piešķiršanas vecums ir noteikts likumā “Par valsts pensijām”. No 2014. gada pensionēšanās vecums pakāpeniski palielinās, t. i., ik gadu par trim mēnešiem, līdz 2025. gadā tas būs 65 gadi.

1959. gada aprīlī dzimušie varēs pensionēties 2023. gada oktobrī, kad apritēs 64 gadi un seši mēneši.