TĒMA: Nodokļi

Vai palielinās nodokļa papildu atvieglojumus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
05. jūlijā, 2022
Jānis

Labdien. Vai ir plānotas izmaiņas invalīdu papildus neapliekamā minimuma apmēram? Tas, manuprāt, nav mainīts jau vairāk nekā 10 gadus. Patlaban invalīdiem papildus neapliekamais minimums ir šādos apmēros: 1.; 2. grupai – 154 eiro, 3. grupai – 120 eiro.

A
atbild:
19. jūlijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Personai, kurai ir noteikta invaliditāte, ir tiesības uz iedzīvotāju ienākuma nodokļa papildu atvieglojumu šādā apmērā:

  • 154 eiro mēnesī vai 1848 eiro gadā – personai, kurai noteikta I vai II invaliditātes grupa;
  • 120 eiro mēnesī vai 1440 eiro gadā – personai, kurai noteikta III invaliditātes grupa.

Pašreiz nav tiesību aktu projekta, kurā paredzētu pārskatīt šo atvieglojumu.

Cilvēkiem ar invaliditāti ir noteikts dažāda veida atbalsts, kas regulāri tiek paplašināts un palielināts, atkarībā no invaliditātes grupas līdztekus tiešam finansiālam atbalstam ir atlaides veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai, braukšanas maksas atvieglojumi, atlaide maksājumiem par elektrību, nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi u. c.