Lasīšanai: 1 minūte

Uzturlīdzekļu izmaksa no fonda pilngadīgam bērnam, kurš strādā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
05. jūlijā, 2022
Elīna

Labdien! Pēc mēneša bērnam paliek 18 gadi. Šobrīd ir sācis strādāt. Saņem minimālo algu. Septembrī jāsāk mācības vidusskolas 12. klasē, taču bērns vēlas turpināt strādāt un mācības pabeigt vakarskolā. Vai valsts turpina maksāt uzturlīdzekļus, ja bērns mācās vakarskolā un turpina strādāt?

A
atbild:
07. jūlijā, 2022
Edīte Brikmane
LV portāls

Uzturlīdzekļu garantiju fonda likuma 13. panta 3.1 daļa noteic, ka pilngadīgai personai neizmaksā uzturlīdzekļus no Uzturlīdzekļu garantiju fonda par periodu, kurā tā gūst ienākumus vismaz Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas apmērā.