Vai maksā bezdarbnieka pabalstu, ja pašnodarbinātais negūst ienākumus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
04. jūlijā, 2022
Mairita

Labdien! Ar 17.08.2022. man beidzas BKA. Pēc tā, abpusēji vienojoties ar darba devēju, vēlos izbeigt darba attiecības (kā darba ņēmējs). VID esmu reģistrēta arī kā pašnodarbināta persona, taču nekādus ienākumus jau divus gadus negūstu un neplānoju gūt tuvākajā laikā. Vai man ir jāatsakās no pašnodarbinātās personas statusa, lai pēc darba attiecību beigšanas pamatdarbavietā es varētu saņemt bezdarbnieku pabalstu? Vai šis statuss drīkst saglabāties ar nosacījumu, ka negūstu nekādus ienākumus?

A
atbild:
06. jūlijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesības uz bezdarbnieka statusu pēc reģistrēšanās Nodarbinātības valsts aģentūrā ir personai, kura nestrādā (nav uzskatāma par darba ņēmēju vai pašnodarbināto saskaņā ar likumu “Par valsts sociālo apdrošināšanu”).

Ja piešķirts bezdarbnieka pabalsts, tiesības uz to saglabājas, ja pašnodarbinātais negūst ienākumus vai gūst ienākumus, kas mazāki par 500 eiro mēnesī, līdz ar to ir jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas tikai pensiju apdrošināšanai.