E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 26704
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Ostu likums reglamentē kārtību, kādā ir atsavināms nekustamais īpašums

J
jautā:
04. jūlijā, 2022
Zane

Labdien. 2021. gada oktobrī tikām iesnieguši pieteikumu dzīvokļa privatizācijai/ atsavināšanai. Saskaņā ar likuma “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” 7. panta 4. daļu privatizācijas objekts ir viendzīvokļa māja vai tās domājamā daļa vai daudzdzīvokļu māja kopā ar valsts vai pašvaldības īpašumā esošo zemesgabalu. Visa atsavināšanas un vērtējuma dokumentācija no pašvaldības puses šādi tika sagatavota. Taču 27.04.2022. Grozījumos Likumā par ostām tika papildināts 4. pants ar (7 prim) daļu – “Juridiskajām un fiziskajām personām piederošo ostas teritorijā esošo nekustamo īpašumu var atsavināt Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likumā noteiktajā kārtībā"; un papildināts ar 9. daļu – “Valsts un pašvaldība ir tiesīga tai piederošo ostas teritorijā esošo nekustamo īpašumu atsavināt, valstij nododot to pašvaldībai un pašvaldībai nododot to valstij bez atlīdzības.” No tā izriet, ka nevaram atsavināt zemesgabala domājamo daļu, lai gan otrs šīs mājas dzīvoklis Nr. 4 pirms Grozījumiem Likumā par ostām to ir paveicis. Kadastra Nr. 27000230204, kas ir pašvaldības īpašumā, bet ostas teritorijas zonā. Kurš no likumiem ir būtiskāks? Jāņem vērā arī Civillikums par personas tiesībām.

A
atbild:
12. jūlijā, 2022
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Imants Muižnieks, zvērināts advokāts, Dr. iur.

Grozījumi Ostu likuma 4. pantā, to papildinot ar jaunu 7.1 daļu un devīto daļu, Saeimā tika pieņemti 2022. gada 10. februārī, kas stājās spēkā 2022. gada 27. aprīlī. Saskaņā ar Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likuma 9. panta ceturto daļu normatīvajam aktam vai tā daļai nav atpakaļejoša spēka, izņemot likumā īpaši paredzētus gadījumus, kas izskatāmajā gadījumā nav konstatējami. Tas nozīmē, ka iepriekš minētā tiesību norma (grozījumi Ostu likumā) nav attiecināma uz tām tiesiskajām attiecībām dzīvokļu privatizācijas jomā, kas ir radušās pirms likuma grozījumu spēkā stāšanās. Turklāt Ostu likuma 4. panta 7.1 daļa reglamentē kārtību, kādā nekustamais īpašums ir atsavināms no privātpersonām, nevis kārtību, kādā privātpersonas var iegūt (privatizēt) nekustamo īpašumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU