Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Likums nosaka, no kādiem ienākumiem jāmaksā nodoklis

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. jūlijā, 2022
Ivars

NĪ nodoklis. Pārdodot mežu, iegādājos dzīvokli. Tagad jāmaksā valstij sods, jo gribu dzīvot savā dzīvoklī. Kas tie par likumiem?

A
atbild:
06. jūlijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Iedzīvotāju ienākuma nodokli maksā ne tikai no algas, pensijas, saimnieciskās darbības ienākumiem, bet arī tad, ja tiek gūti dažādi citi ienākumi, tajā skaitā no nekustamā īpašuma pārdošanas, no fiziskās personas īpašumā esoša augoša meža atsavināšanas izciršanai un tajā iegūto kokmateriālu atsavināšanas u. c. Likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” ir noteikti gan apliekamie ienākumi un konkrētam ienākumu veidam piemērojamā nodokļa likme, gan situācijas, kad ir tiesības uz nodokļa atbrīvojumu, kā arī kādus izdevumus un kuros gadījumos var atskaitīt, lai samazinātu apliekamo ienākumu.

Sods var sekot tad, ja likumā noteikto pienākumu – samaksāt nodokli – neizpilda.