Tiesības uz cenzūru

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
29. jūnijā, 2022
Ilona

Kur var iesniegt sūdzību par to, ka vienā vietējā ziņu portālā tiek bloķēti tie, kuri raksta portālam “neērtus” komentārus? Tiek dzēsti komentāri, un lietotājs bloķēts bez iemesla un bez paskaidrojumiem. Valstī it kā ir brīvība izteikt savu viedokli, bet sanāk, ka tajā portālā to nevar izdarīt visi.

A
atbild:
18. jūlijā, 2022

Sākotnēji vēršam jūsu uzmanību, ka katra portāla lietošanu reglamentē attiecīgā portāla lietošanas noteikumi. Noteikumi paredz, ka portālam, kas ir atbildīgs par tajā publicēto saturu, ir tiesības dzēst kādus komentārus, kas varētu būt godu un cieņu aizskaroši, agresīvi, aicinājumi uz agresiju, aicinājumi uz demokrātiskās valsts varas gāšanu, satur “naida runu” u. c. Komentāra dzēšana arī varētu būt saistīta ar kādas personas pieprasījumu šo komentāru dzēst (jo persona tajā saskata iepriekš minētos argumentus). Šāds vērtējums, bez šaubām, ir portāla administrācijas kompetencē, un tas ir subjektīvs. Jebkurā gadījumā par pamatu jebkura portāla darbībai ir portāla redakcionālās neatkarības jēdziens. Attiecībā uz jūsu vārda brīvības ierobežošanu paskaidrojam, ka šajā gadījumā jums nav liegtas tiesības uz vārda brīvību vai piemērota cenzūra, jo jūs varat brīvi paust savu viedokli citos portālos vai medijos.