TĒMA: Mājoklis

Kādi dokumenti vajadzīgi, ja pārbūvē siltumtīklus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
28. jūnijā, 2022
Rorijs

Mēs savā daudzdzīvokļu mājā (pirmskara ēka Tallinas ielā, Rīgā) vēlamies pārbūvēt pašreizējo siltumtīklu. Šobrīd mums ir vertikālā viencaurules sistēma ar siltuma sadali bēniņos, ko vēlamies pārbūvēt uz horizontālo divcauruļu sistēmu ar individuāliem siltuma skaitītājiem katram dzīvoklim. Vai šādam projektam ir nepieciešams saskaņojums būvvaldē? Un, ja jā, tad kādi dokumenti mums jāsagatavo un jāiesniedz?

A
atbild:
29. jūnijā, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvokļa īpašuma likums nosaka: lai atjaunotu pašreizējo apkures sistēmu, jāsaņem piekrišana no vairākuma dzīvokļu īpašnieku.

Apkures sistēmas pārbūves pasūtītājiem vispirms ir jāizstrādā siltumapgādes sistēmas pārbūves tehniskais projekts.

Siltumapgādes sistēmas pārbūves jeb rekonstrukcijas dokumentācija ir jāsaskaņo ar dzīvojamās mājas apsaimniekotāju.

Ja mājā plānots mainīt siltumapgādes sistēmas tehnisko risinājumu, pārejot no viencaurules apkures sistēmas uz divcauruļu apkures sistēmu, un šīs izmaiņas neietekmē gaisa kvalitāti un nerada papildu gaisa piesārņojumu, apkures veids nav jāsaskaņo ar Rīgas pilsētas Siltumapgādes jautājumu komisiju.

Iekšējo tīklu pārbūve ar būvvaldi nav jāsaskaņo, izņemot gadījumus, kad projektu līdzfinansē valsts vai Eiropas Savienības (ES) fondi.

Vairāk par siltumtīklu pārbūvi var uzzināt publikācijā “Kādi dokumenti vajadzīgi, lai pārbūvētu apkures sistēmu”.