Lasīšanai: 1 minūte

Ja vēlas iestiklotu terasi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
28. jūnijā, 2022
Anete

Labdien! Vai ir nepieciešami kādi dokumenti, ja vēlamies veidot iestiklotu terasi? Mājai jau ir durvis, un vēlamies tai pievienot šo platformu/terasi, izejot pa tām. Vai šādā gadījumā papīri ir vajadzīgi?

A
atbild:
07. jūlijā, 2022
Rīgas dome
Kaspars Līcītis, Zīmola un komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Terases aizstiklošana būtu pielīdzināma balkona aizstiklošanai. Arhitektoniski tiek būtiski izmainīta ēkas fasāžu un apjoma telpiskā kompozīcija. Ja, izvērtējot konkrēto gadījumu, tā būtu iespējama, tad piemērojams būves pārbūves process (Būvniecības likuma 1. panta 9. punkts – būves pārbūve – būvdarbi, kuru rezultātā ir mainīts būves vai tās daļas apjoms vai pastiprināti nesošie elementi vai konstrukcijas, mainot vai nemainot lietošanas veidu). Iespējams, šajā gadījumā būtu piemērojams paskaidrojama raksts. Iesakām jums piesaistīt būvspeciālistu, kurš apsekotu būvi un noteiktu, kāds process būtu piemērojams un palīdzētu sagatavot nepieciešamo dokumentāciju.