Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Vai var konfiscēt reibumā esošas personas transportlīdzekli

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
28. jūnijā, 2022
Kristaps

Labdien! 26.06.22. pārkāpu noteikumus, braucot ar jau atņemtām tiesībām alkohola reibumā, 0,65 promiles, un, protams, piemēroja kriminālatbildību, un, man par šoku, arī konfiscēja manu auto. Vai tāds likums 26.06.22. par auto konfiscēšanu un bez iespējām dabūt atpakaļ jau ir bijis spēkā?

A
atbild:
29. jūnijā, 2022
Sandis Zellis
jurists

Konkrētajā gadījumā piemērojama Administratīvās atbildības likuma 89. panta pirmā daļa, kas noteic, ka konfiskācijai var pakļaut administratīvo pārkāpumu izdarījušai personai piederošu transportlīdzekli, ja tā alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē izdarījusi administratīvo pārkāpumu pret satiksmes drošību.

Šādas tiesības ietvertas likumā jau reizē ar tā spēkā stāšanos 2020. gada 1. jūlijā.