TĒMA: Reģistri

Dzīvesvietu elektroniski var deklarēt gan sev, gan bērnam

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. jūnijā, 2022
Artūrs

Labdien. Man ir jautājums par dzīvesvietas deklarēšanu manam bērnam. Es dzīvoju neprivatizētā dzīvokli, kas skaitās uz manas mammas vārda. Esmu deklarēts šajā dzīvoklī, un pirmais bērns arī ir deklarēts tepat. Skaidrojumi man “Lietošanas tiesības, kuru iegūšanas pamats ir radniecība” un manam pirmajam bērnam ''Lietošanas tiesības, kuru iegūšanas pamats ir vienošanās ar īpašnieku”. Tagad saskāros ar problēmu, ka neatļauj piereģistrēt otru bērnu, jo nepieciešams apstiprinājums no pašvaldības. Paša spēkiem savākt nepieciešamo informāciju nesanāk. Kāds ir darbības plāns, kas ir jādara? Latvija.lv neatrodu aprakstu. Mamma dzīvo tālu, un iespējas ierasties pašvaldībā nav.

A
atbild:
22. jūlijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Autentificējoties portālā Latvija.lv pakalpojumam “Dzīvesvietas deklarēšana vai norādīšana” ir izvēles: var deklarēt vai norādīt dzīvesvietu gan sev, gan nepilngadīgajam bērnam. Pakalpojumam ir arī instrukcija turpat portālā Latvija.lv.

Izmantojot e-pakalpojumu “Dzīvesvietas deklarēšana vai norādīšana”, tēvs var elektroniski deklarēt sava nepilngadīgā bērna dzīvesvietu un tādā gadījumā:

  • nav jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, jo pakalpojuma pieprasītājs tiek identificēts pēc elektroniskā paraksta vai internetbankas autentifikācijas līdzekļa;
  • ja dzīvesvieta tiek deklarēta savam nepilngadīgajam bērnam, nav jāuzrāda pārstāvību apliecinošs dokuments, jo ziņas par personas likumisko pārstāvi tiek automātiski pārbaudītas Fizisko personu reģistrā;
  • deklarējamās dzīvesvietas adreses ievadīšanai tiek izmantoti Valsts adrešu reģistra dati, līdz ar to tiek nodrošināta automātiska adreses esamības pārbaude;
  • ziņas par jauno dzīvesvietu tiek uzreiz aktualizētas Fizisko personu reģistrā;
  • par pakalpojumu nav jāmaksā valsts nodeva.

Deklarēt bērna dzīvesvietas adresi var arī tās pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē, kurā atrodas dzīvesvieta (maksas pakalpojums).