Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Ja mainās kadastrālā vērtība, tad NĪN aprēķinam to piemēro ar nākamo gadu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. jūnijā, 2022
Edgars

Labdien! NĪN nodokli nosaka pēc kadastrālās vērtības 1. janvārī. Ja kadastrālā vērtība sakarā ar jaunu zemes apgrūtinājumu nomainās martā, vai NĪN pārrēķina?

A
atbild:
30. jūnijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nekustamā īpašuma nodokli aprēķina no nekustamā īpašuma nodokļa objekta kadastrālās vērtības pēc stāvokļa taksācijas gada 1. janvārī. Ja taksācijas gada laikā Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā tiek reģistrētas kadastra datu izmaiņas, tad aktualizētā kadastrālā vērtība nodokļa aprēķinam tiek piemērota ar nākamo taksācijas gadu. Tas noteikts likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli”.