TĒMA: Tieslietas

Kas uzskatāms par izmeklēšanas noslēpumu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
11. jūnijā, 2022
Olegs

Vai informācija par cietušā iepriekš apmierināto pieteikumu izpildīšanas faktu ir uzskatāma par izmeklēšanas noslēpumu?

A
atbild:
06. jūlijā, 2022
Olga Lauva
juriste

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 375. panta pirmo daļu kriminālprocesa laikā krimināllietā esošie materiāli ir izmeklēšanas noslēpums un ar tiem drīkst iepazīties amatpersonas, kuras veic kriminālprocesu, kā arī personas, kurām minētās amatpersonas attiecīgos materiālus uzrāda šajā likumā paredzētajā kārtībā.

Pēc kriminālprocesa pabeigšanas un galīgā nolēmuma stāšanās spēkā ar krimināllietas materiāliem drīkst iepazīties tiesu, prokuratūras, izmeklēšanas un kriminālsodu izpildes iestāžu darbinieki, personas, kuru tiesības bija aizskartas konkrētajā kriminālprocesā, kā arī personas, kuras veic zinātnisko darbību. Visi galīgie nolēmumi krimināllietās, nodrošinot ar likumiem noteiktās informācijas aizsardzību, ir pieejami publiski.

Ja kriminālprocesa laikā informācija par cietušā iepriekš apmierināto pieteikumu ir attiecīgās krimināllietas esošo materiālu (dokumentu) sastāvs, tad šāda informācija, ja tā nav publiski pieejama, ir atzīstama par izmeklēšanas noslēpumu.