Vai jāvēršas tiesā vai policijā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. jūnijā, 2022
Oskars

Piekritu paziņai būt galvotājs, ar starpnieka kompāniju uztaisīja līgumu. Pāris mēnešus atmaksāja, bet pēc tam pārtrauca, tikai solās. Un gala līgumā, kuru banka uztaisīja, izrādās viņš neskaitās kā ņēmējs, kreditori tikai man prasa atmaksu, starpnieks arī neko nedara. Vai to vajag risināt tiesā vai policijā?

A
atbild:
15. jūnijā, 2022

No jautājuma satura nav saprotams, kādu līgumu jūs parakstījāt – galvojuma vai aizdevuma līgumu –, kā arī vai jūs iepazināties ar līguma saturu un personīgi to parakstījāt.

Tāpēc ieteiktu jums vispirms vērsties pie jurista vai zvērināta advokāta, uzrādot noslēgto līgumu, jo nepieciešams iepazīties ar konkrētā dokumenta saturu un tā noslēgšanas apstākļiem, lai izvērtētu situāciju un izvēlētos atbilstošāko rīcību jūsu interešu aizstāvībai.

Vispārējā gadījuma aizņēmēja un galvinieka attiecībās tiek risinātas tiesā civilprocesuālā kārtībā, bet, ja pastāv aizdomas par krāpniecību, tad būtu jāvēršas arī policijā.