Lasīšanai: 1 minūte

Tiesības uz atvaļinājumu ikvienam – četras kalendāra nedēļas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. jūnijā, 2022
Sanita

Labdien! Kā tiek aprēķināts atvaļinājuma dienu skaits, ja darbinieks strādā pēc nenormētā grafika? Proti, reizēm nedēļā var nostrādāt vienu dienu no 8 līdz 11 h un reizēm nedēļā četras, piecas dienas un vairāk dienu.

A
atbild:
14. jūnijā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 149. pants paredz visiem darbiniekiem vienādu ikgadējā darba devēja apmaksātā atvaļinājuma ilgumu – tās ir četras kalendāra nedēļas viena darba gada laikā.

Tātad neatkarīgi no nolīgtā darba laika, arī strādājot dažas stundas nedēļā, pienākas četru kalendāra nedēļu ilgs atvaļinājums.

Atšķirīga būs saņemtā atvaļinājuma nauda. Proti, atvaļinājuma naudu aprēķina pēc darbinieka vidējās izpeļņas pēdējo sešu mēnešu laikā. Tas nozīmē, ka tādam darbiniekam, kas strādā pilnu darba laiku (40 stundas nedēļā), saņemtais atalgojums ir lielāks nekā nepilnu darba laiku nodarbinātam darbiniekam. Līdz ar to pirmajam arī vidējā izpeļņa ir lielāka.