TĒMA: Mājoklis

Ūdens patēriņa starpības aprēķināšanas kārtība

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
22. maijā, 2022
valdis

Labdien! Vai ir kāds likums, noteikumi Rīgā, kas nosaka: ja dzīvokļos uzstādīti jaunās paaudzes attālināti nolasāmie ūdens skaitītāji, netiek ņemta vērā ūdens patēriņa starpība, ja tāda rodas, starp mājas kopējo skaitītāju un dzīvokļos uzstādītajiem. Paldies!

A
atbild:
25. maijā, 2022
Rīgas dome
Mājokļu un vides departamenta Apsaimniekošanas pārvalde

Ūdens patēriņa starpības aprēķināšanas kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 1013 “Kārtība , kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu”. Minētajos noteikumos nav ietverta norma, kura noteiktu, ka ūdens patēriņa starpību ar zināmiem nosacījumiem varētu neņemt vērā. Ūdens patēriņa skaitītāju rādījumu distances nolasīšanas sistēmā visi skaitītāji, ieskaitot ūdensvada pievadā uzstādīto, tiek nolasīti vienlaicīgi. Šāda sistēma izslēdz lielāko daļu ūdens patēriņa starpības rašanās iemeslus, izņemot, ūdens noplūdes ēkas iekšējos aukstā un karstā  ūdensvada cauruļvados, kā arī pieļaujamās fiziskās datu nolasīšanas, noraidīšanas un apkopošanas kļūdas. Fiziskā  kļūda distances nolasīšanas sistēmā ir nenozīmīga, 0–1% robežās, tomēr tā pastāv. Tāpat pastāv ūdens noplūžu riski ēkas iekšējās komunikācijās, kuru operatīva identificēšana ir viens no distances nolasīšanas sistēmas uzdevumiem.