E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 26365
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Drošība
1
1

C kategorijas vīzas un uzturēšanās atļaujas saņemšana

J
jautā:
22. maijā, 2022
Jeļena

Labdien! Vai var pagarināt C kategorijas vīzu ārzemniekam, kurš Latvijā grib palikt vēl kādu laiku? Vai ar šo vīzu var prasīt uzturēšanās atļauju?

A
atbild:
31. maijā, 2022
Olga Lauva
juriste

C kategorijas vīza jeb īstermiņa vīza ir individuāla vienreizēja, divreizēja vai daudzkārtēja vīza, kas ārzemniekam dod iespēju vīzā norādītajā laikā attiecīgi vienu, divas vai neierobežotu reižu skaitu ieceļot, lai šķērsotu tranzītā vai ieceļot un plānoti uzturēties Šengenas līguma dalībvalstu teritorijā.

C vīza var būt “vienota vīza”, kas ir derīga visā dalībvalstu teritorijā, vai “vīza ar ierobežotu teritoriālo derīgumu” (ITD vīza), kas ir derīga vienas vai vairāku, bet ne visu Šengenas līguma dalībvalstu teritorijā.

Īstermiņa vīzā maksimālais uzturēšanās termiņš Latvijas Republikā un citās Šengenas līguma dalībvalstīs nepārsniedz 90 dienas jebkurā 180 dienu laikposmā.

Ārzemnieks, kurš likumīgi uzturas Latvijas Republikā ar C vīzu, ko izsniegusi Latvijas vai citas Šengenas līguma dalībvalsts atbildīgā iestāde, atsevišķos izņēmuma gadījumos var lūgt pagarināt vīzu un/vai viņa uzturēšanās ilgumu Latvijā:

Vīzas derīguma termiņu un/vai ārzemnieka uzturēšanās ilgumu pagarina tikai gadījumos, ja vīzas turētājs ir iesniedzis pierādījumu par nepārvaramiem apstākļiem vai humāniem iemesliem, kas viņam neļauj atstāt Latvijas teritoriju pirms vīzas derīguma termiņa vai vīzā atļautās uzturēšanās beigām. Šādu vīzu pagarina, neiekasējot valsts nodevu.

Vīzas derīguma termiņu un/vai uzturēšanās ilgumu var pagarināt arī gadījumos, ja vīzas turētājs iesniedz pierādījumus par nopietniem personīgiem iemesliem, kas pamato derīguma termiņa vai uzturēšanās ilguma pagarinājuma nepieciešamību. Par šādu pagarinājumu iekasē valsts nodevu – EUR 30 apmērā.

Lēmumu par vīzas pagarināšanu pieņem Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Pagarinot vīzu, ņem vērā noteikumu, ka kopējais uzturēšanās ilgums Šengenas līguma dalībvalstu teritorijā nedrīkst pārsniegt 90 dienas 180 dienu laikposmā.

Uzturēšanās atļauja nepieciešama, ja persona vēlas uzturēties Latvijas Republikā ilgāk par 90 dienām pusgada laikā, skaitot no pirmās ieceļošanas dienas.

Uzturēšanās atļaujas pieprasīšanas kārtību skatīt šeit.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 191 jautājumu. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU