Atvaļinājuma izmantošana, ja ir divas darbavietas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. maijā, 2022
Anete

Labdien! Ja esmu nodarbināta pie diviem darba devējiem (vienas pašvaldības divās skolās), vai atvaļinājums jāņem abās darbavietās vienlaikus vai arī – vienā strādāju, bet otrā atvaļinājums?

A
atbild:
30. maijā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atvaļinājumu arī izglītības iestādēs piešķir saskaņā ar iepriekš sastādītu atvaļinājumu grafiku, ko apstiprina darba devējs vai pusēm vienojoties (darbinieka iesniegums, ko apstiprina darba devējs).

Ja esat pedagogs, Izglītības likuma 52. pants skolotājam paredz tiesības doties ikgadējā apmaksātā astoņu nedēļu atvaļinājumā. Šo atvaļinājumu parasti pielāgo skolēnu vasaras brīvlaikam.

Ja strādājat izglītības iestādē, bet neesat pedagogs, tad saskaņā ar Darba likuma 149. pantu jums ir tiesības uz četru nedēļu atvaļinājumu, neskaitot svētku dienas.

Der zināt, ka, darbiniekam un darba devējam vienojoties, ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu kārtējā gadā var piešķirt pa daļām, taču viena no atvaļinājuma daļām kārtējā gadā nedrīkst būt īsāka par divām nepārtrauktām kalendāra nedēļām.

Lai pilnvērtīgi izmantotu savas tiesības uz atpūtu, būtu vēlams atvaļinājumu abās darbavietās izmantot vienā laikā.