Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nodoklis ienākumam no fondu daļām

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. maijā, 2022
Tatiana

Labdien! Man ir fondu daļas banka, par pagājušo gadu man daļu vērtība pieauga, un es samaksāju 20 procentus no peļņas. Šogad, domāju, daļu vērtība kritīs. Vai man atmaksās zaudējumus?

A
atbild:
24. maijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Saskaņā ar likumu “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” peļņa no uzkrājumiem un ieguldījumiem tiek aplikta ar iedzīvotāju ienākumu nodokli.

Fondos iemaksātā summas saglabāšana netiek garantēta, tās vērtība var gan pieaugt, ja fonds strādā ar peļņu, gan samazināties, ja tas negūst peļņu, un pastāv risks zaudēt daļu no sākotnējā ieguldījuma vērtības.

Par ieguldījumu fonda darbību jākonsultējas ar banku.