Lasīšanai: 1 minūte

Par viendzimuma laulību ārzemēs

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
18. maijā, 2022
Ričards

Labdien! Plānoju noslēgt viendzimuma laulību Dānijā. Vai man ir pienākums ziņot par noslēgtu laulību PMPL? Vai noslēgta viendzimuma laulība dod tiesisko pamatu mainīt uzvārdu? Paldies.

A
atbild:
25. maijā, 2022

Ņemot vērā, ka šobrīd Latvijā netiek atzītas viendzimuma laulības (skat. Satversmes 110. pantu), par pašu laulības noslēgšanas faktu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) informācija nav jāsniedz.

Bet, ja jūsu rīcībā būs kompetentas ārvalsts iestādes izdots dokuments, kas apliecina uzvārda maiņu, tad tas gan ir jāiesniedz PMLP, lai aktualizētu ziņas par uzvārda maiņu un varētu noformēt jaunu personas apliecinošu dokumentu (ziņas par laulību netiks aktualizētas).