Par pabalstu Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. maijā, 2022
Ineta Kalve

Vai es varu saņemt valsts atbalstu par Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu, ja to daru jau no šā gada marta? Vai pareizi saprotu, ka 12.05.2022. pieņemtie grozījumi paredz atbalstu, tiem, kas Ukrainas iedzīvotāju izmitināšanu uzsākuši no jauna, nevis to darīja jau pirms likuma grozījumu pieņemšanas? Par to liek domāt nosacījums: pieteikums par atbalsta piešķiršanu jāiesniedz 14 dienu laikā kopš izmitināšanas uzsākšanas un ne agrāk kā no 01.05.2022.

A
atbild:
08. jūnijā, 2022

Fiziskām personam, kuras sev piederošā mājoklī bez maksas izmitinājušas Ukrainas civiliedzīvotājus līdz 2022. gada 1. maijam un turpina izmitināšanu pēc 2022. gada 1. maija, pieteikums atlīdzības saņemšani pašvaldībai jāiesniedz 14 dienu laikā no Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā 7.1  panta spēkā stāšanās dienas, t. i., no 2022. gada 19. maija. To paredz Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma Pārejas noteikumu 13. punkts.

Atbalstu varēs saņemt par 90 dienu periodu, sākot no 1. maija.

Plašāka informācija ar atbalstu Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai un ēdināšanai pieejama šeit.