Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Ja mantinieki uzzina par mantu, kura nav minēta mantojuma apliecībā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. maijā, 2022
Livija

Tēvs nomira pirms 14 gadiem. Nesen uzzinājām, ka viņam ir akcijas “Grindeksā”, jo atnāca vēstule, ka ir kopsapulce. Vai mēs kā pirmās rindas mantinieki varam vēl pieteikties uz šo mantojumu? Nekādu citu dokumentu mums nav.

A
atbild:
31. maijā, 2022

Lai noskaidrotu, vai konkrētajā situācijā vēl ir  iespējams mantot minētās mantojuma atstājēja akcijas, mantiniekiem jāvēršas pie notāra, kas iepriekš izsniedza mantojuma apliecību tēva mantojuma lietā.

Ja būs konstatējams (piemēram, saskaņā ar publisko reģistru datiem), ka konkrēto akciju īpašnieks joprojām ir mantojuma atstājējs (minētās akcijas nebūs atzītas par bezmantinieka mantu, kura piekrīt valstij), tad atbilstoši mantinieku lūgumam notārs varēs taisīt mantojuma apliecības papildinājumu ar minētajām akcijām (skat. Ministru kabineta noteikumu Nr. 618 “Noteikumi par mantojuma reģistra un mantojuma lietu vešanu” 106. punktu).

Precīzu informāciju jums varēs sniegt zvērināts notārs.