Ja darba attiecības uzsāktas laikā, kad bijusi izsniegta slimības lapa

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
12. maijā, 2022
Ieva

Labdien! Sanāca tāda īpatnēja situācija, ka biju uz slimības lapas, domāju, ka slimības lapa jau ir noslēgta, un sāku strādāt. Izrādījās, ka slimības lapa vēl bija atvērta un darbā tiku pieņemta slimības lapas laikā. Kā tagad rīkoties, un vai vispār drīkst darbinieku pieņemt darbā slimības lapas laikā? Nevēlos, lai darbavietai būtu kādas problēmas manis dēļ.

A
atbild:
07. jūnijā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba līgums var tikt noslēgts pirms darba attiecību uzsākšanas, paredzot konkrētu darba attiecību uzsākšanas datumu. Tādējādi var izveidoties situācija, ka darbiniekam pirms darba attiecību uzsākšanas dienas var tikt izsniegta darbnespējas lapa, ko apmaksā VSAA.

Ja darba attiecības tika uzsāktas laikā, kad bija izsniegta darbnespējas lapa, tad tā ir jānoslēdz un par situāciju rakstveidā jāinformē Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra. Tādējādi jums par vienu un to pašu laiku netiks aprēķināta darba alga un slimības nauda.