TĒMA: Pensijas

Vai izdienas pensijas saņēmējs turpina būt pensiju 2. līmeņa dalībnieks

J
jautā:
02. maijā, 2022
Pēteris

Labdien! Esmu izdienas pensijas saņēmējs, bet turpinu strādāt algotu darbu kā darba ņēmējs. Vai šajā gadījumā es turpinu būt pensiju 2. plāna dalībnieks? (Vecuma pensijas saņemšanas vecumu neesmu sasniedzis.) Paldies!

A
atbild:
06. maijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Valsts fondēto pensiju shēmā jeb 2. pensiju līmenī uzkrāto kapitālu var izmantot saskaņā ar Valsts fondēto pensiju likuma 7. pantu, kas paredz, ka 2. pensiju līmeņa dalībniekam, sasniedzot vecumu, kas dod tiesības saņemt vecuma pensiju, vai vēlāk, ir tiesības izvēlēties:

  • uzkrāto 2. pensiju līmeņa kapitālu pievienot nefondētajam pensijas kapitālam un aprēķināt (pārrēķināt) vecuma pensiju saskaņā ar likumu “Par valsts pensijām” vai
  • par uzkrāto 2. pensiju līmeņa kapitālu iegādāties dzīvības apdrošināšanas (mūža pensijas) polisi.

Fondēto pensiju shēmas dalībnieks uzkrāto fondētās pensijas kapitālu izmanto tad, kad viņam tiek piešķirta vecuma pensija saskaņā ar likumu “Par valsts pensijām”.

Turpinot strādāt, izdienas pensijas saņēmējs joprojām ir pensiju 2. līmeņa dalībnieks.

Portālā latvija.lv, izmantojot e-pakalpojumus Informācija par dalību pensiju 2. līmenī un Pensiju 2. līmeņa dalībnieka konta izraksts, varat uzzināt, kādas pašreiz ir jūsu iemaksas pensiju 2. līmenī.