Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai meita var deklarēt vecāku attaisnotos izdevumus par ārstniecību

J
jautā:
02. maijā, 2022
Tatiana

Man pensija ir 300 eiro. Vai manus izdevumus veselības aprūpei var iekļaut savā gada deklarācijā meita, kura maksā iedzīvotāju ienākuma nodokli, bet ir deklarēta citā dzīvesvietā?

A
atbild:
06. maijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nodokļu maksātājs savā gada ienākumu deklarācijā var iekļaut ne tikai savus attaisnotos izdevumus par izglītību un ārstniecību, bet arī savu ģimenes locekļu izdevumus. Meita var iekļaut savā deklarācijā ienākumus par jūsu izdevumiem ārstniecībai. Nav svarīgi, ka meitai ir cita dzīvesvieta. Nodokļu maksātājs gadā var atgūt pārmaksāto nodokli no saviem 600 eiro izdevumiem, kā arī no 600 eiro katra ģimenes locekļa izdevumiem.