TĒMA: Mājoklis

Ja ir aizdomas par patvaļīgu būvniecību dzīvoklī

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. maijā, 2022
Madara

Labdien! Dzīvoju daudzdzīvokļu mājas 3. stāvā. Kaimiņiem, kuri dzīvo tieši virs mums (4. stāvs), ir ļoti plānas grīdas, var dzirdēt katru soli, ko viņi sper, viņu modinātājus, kā suns staigā, kā atvilktnes virina, visu. Vai es viņus varu iesūdzēt tiesā, lai pieprasītu, lai tiktu pārbaudīts viņu grīdas biezums, un, ja grīda ir pārāk plāna, jo, iespējams, ir veikta nelegāla grīdas būvniecība (mums griestos no viņiem ir izurbti divi caurumi, bet tie jau bija griestos, pirms iegādājāmies dzīvokli), vai ar likumu drīkst pieprasīt grīdu viņiem pārbūvēt pietiekami biezu, lai netraucētu kaimiņiem? Esam centušies ar viņiem komunicēt, tomēr viņi pat durvis never vaļā, lai varētu aprunāties, tātad var spriest, ka viņi apzinās, ka skaļums no viņiem ir pārāk liels. Gaidīšu ziņu.

A
atbild:
06. maijā, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Ja, iespējams, veikta patvaļīga būvniecība, jums ar iesniegumu ir jāvēršas vietējās pašvaldības būvvaldē. Tā arī konstatēs, kādi darbi ir vai nav veikti un vai ir jānovērš nelegālas būvniecības sekas.