Lasīšanai: 1 minūte

Ja daudzdzīvokļu nama iemītnieks veic videonovērošanu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
25. aprīlī, 2022
Ance

Daudzdzīvokļu mājā vienā no dzīvokļiem ir uzstādīta videonovērošana no loga uz pagalmu. Vai tas ir likumīgi? Ja tas nav likumīgi, tad kur varu vērsties, lai pārtrauktu šo videonovērošanu?

A
atbild:
27. maijā, 2022

Ja attiecīgās videonovērošanas procesā tiek veikta ieraksta saglabāšana, tad šāda fizisko personas datu apstrāde (publiskās telpas fiksēšana) nenotiek saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas Nr. 2016/679 prasībām. Ja jums ir zināma persona, kas veic šādu novērošanu (iespējams, ar ieraksta saglabāšanu), tad jums ir jāvēršas pie šīs personas ar prasību pārtraukt videofiksāciju. Ja videonovērošana tomēr turpinās un jūsu iebildumi netika ņemti vērā, tad jums ir jāvēršas Datu valsts inspekcijā ar motivētu iesniegumu, pievienojot pierādījumus par saviem apgalvojumiem.