TĒMA: Mājoklis

Autostāvvietu lietošana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
24. aprīlī, 2022
inta

Piebilde pie jautājuma Nr. 26108: likumu mēs izpētījām, jautājums bija par to, kā rīkoties, ja no īpašnieka puses un īrnieka puses nav reakcijas. Mašīna stāv un nekustas. Paldies.

A
atbild:
26. aprīlī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

E-konsultācija Nr. 26108 ietvēra atbildi uz jūsu jautājumu, t. i., Dzīvokļa īpašuma likuma 16. pants nosaka dzīvokļu īpašnieku kopības kompetenci: dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga izlemt ikvienu jautājumu, kas attiecas uz kopīpašuma daļu. Tātad arī par šo jautājumu – autostāvvietas lietošanu kopīpašnieku starpā – ir jālemj dzīvokļu īpašniekiem.

Atbildē tika norādīts, ka lemt var šādi:

  • dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē (19. pants);
  • nesasaucot dzīvokļu īpašnieku kopsapulci: aptaujas veidā (20. pants);
  • citādi savstarpēji vienojoties (21. pants).

Tātad jūs varat ierosināt jautājumu par kopīpašuma daļas lietošanas kārtības noteikšanu izskatīt dzīvokļu īpašniekiem Dzīvokļa īpašuma likuma noteiktajā kārtībā.