Valdes locekļa amata atstāšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. aprīlī, 2022
Lisa

2020. maijā es atteicos pildīt dzīvokļu īpašnieku biedrības valdes locekļa amatu. Vasarā tika ievēlēta pilnīgi jauna biedrības valde. Līdz šim ne Uzņēmumu reģistrā (Biedrību un nodibinājumu likuma 21. p. un 45. p. 6. p.), ne VID jaunā valde nav reģistrējusi izmaiņas. Es gribu tikt vaļā (un, protams, arī vecā valde) no atbildības. Divi gadi, un nekas netiek darīts, lai nokārtotu dokumentus: netiek ievēroti valstī noteiktie likumi. Biedrības biedri zina par stāvokli, bet viņus tas neinteresē. Sasaukt sapulci nav jēgas. Kā man rīkoties?

A
atbild:
27. maijā, 2022

Ja jaunā biedrības valde nav pieteikusi izmaiņu (valdes sastāva maiņa) reģistrēšanu Uzņēmumu reģistrā (UR), tad jums ir tiesības patstāvīgi atstāt valdes locekļa amatu, par to paziņojot biedrības biedriem, un iesniegt izmaiņu reģistrēšanu (valdes loceklis pārstāj pildīt amata pienākumus) Uzņēmumu reģistrā. Detalizēta informācija par iesniedzamajiem dokumentiem un ziņu iesniegšanas kārtību pieejama UR tīmekļa vietnē.