Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Īres līguma termiņš

J
jautā:
20. aprīlī, 2022
Inese

Īres līgums ir noslēgts līdz 01.11.2022., un līgumā ir teikts, ka to var pagarināt vēl uz gadu, pusēm savstarpēji vienojoties, bet puses to var arī izbeigt pirms termiņa beigām, ja mēnesi iepriekš rakstveidā brīdina. Vēlos pārdot izīrēto īpašumu. Esmu īrnieku informējusi, bet īrnieks nevēlas pamest telpas un neparaksta vienošanos par telpu atbrīvošanu pirms 01.11.22. Cik saprotu, mazturīgā statusa nav, ir bērns pusaudzis. Kā rīkoties?

A
atbild:
23. aprīlī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvojamo telpu īres likuma 9. pants noteic, ka dzīvojamās telpas īres līgumu slēdz uz noteiktu termiņu. Savukārt 19. pants noteic, ka dzīvojamās telpas īres līgums izbeidzas līdz ar tā termiņa izbeigšanos.

Lai gūtu precīzāku atbildi, ar līgumu jums būtu jāvēršas pie kvalificēta jurista vai zvērināta advokāta.