Lasīšanai: 1 minūte

Vērtspapīrus var aizdot

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. aprīlī, 2022
Anna

Vai par aizdevuma līguma priekšmetu varētu būt vērtspapīrs?

A
atbild:
23. aprīlī, 2022

Atbilstoši Civillikuma 1934. pantam ar aizdevumu līgumu jāsaprot zināma daudzuma atvietojamu lietu nodošana īpašumā, ar pienākumu atdot saņemto tādā pašā daudzumā un tādas pašas šķiras un labuma lietās.

Līdz ar  to – jā, vērtspapīri var būta aizdevuma līguma priekšmets.

Atbilstoši Civillikuma 1944. panta otrajam teikumam – ja aizdod vērtspapīrus, tad to vērtība noteicama pēc tā kursa, kāds pastāvējis aizdevuma nodošanas laikā.