TĒMA: Mājoklis

Kā dzīvokļu īpašnieki apmaksā stāvvadu nomaiņu

J
jautā:
07. aprīlī, 2022
Jāzeps

Vai stāvvadu nomaiņas apmaksa ir proporcionāla dzīvokļa platībai, ja visos dzīvokļos ir vienāds materiālu un darba apjoms?

A
atbild:
11. aprīlī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvokļa īpašuma likuma 13. pants noteic, ka dzīvokļa īpašnieks atbilstoši sava dzīvokļa īpašumā ietilpstošās kopīpašuma domājamās daļas apmēram sedz uz dzīvokļu īpašnieku kopības lēmuma pamata noteiktos izdevumus citu dzīvojamās mājas pārvaldīšanas darbību veikšanai, kas nodrošina dzīvojamās mājas uzlabošanu un attīstīšanu, veicina optimālu tās pārvaldīšanas izdevumu veidošanu un attiecas uz:

  • kopīpašumā esošo dzīvojamās mājas elementu, iekārtu vai komunikāciju nomaiņu, kuras rezultātā samazinās mājas uzturēšanas izmaksas;
  • pasākumiem, kuru rezultātā samazinās izdevumi par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu;
  • pasākumiem, kuru rezultātā tiek veicināta vides pieejamības prasību izpilde.