Lasīšanai: 1 minūte

Vai bezdarbniekam apmaksā darbnespējas lapu

J
jautā:
01. aprīlī, 2022
Una

Labdien! Kāda šobrīd ir situācija? Esmu bezdarbniece no 02.03.22. Un tagad, 05.03., man taisīs ginekoloģisku operāciju. Vai ir vērts vērt vaļā darbnespējas lapu, un vai tā tiks apmaksāta?

A
atbild:
06. aprīlī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbniekam nav tiesību uz darbnespējas lapas apmaksu, kas aizstāj darba ienākumus, kuri zaudēti slimības dēļ. Jo, tikai pastāvot darba attiecībām, darbiniekam darbnespējas lapu A apmaksā darba devējs, darbnespējas lapu B – Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra.