Personīgo mantu ievešana no Apvienotās Karalistes

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
25. martā, 2022
Elīna

Labdien! 2019. gadā pārvācos ar draugu studēt uz Lielbritāniju (Angliju), 2020. gada oktobrī iegādājāmies mašīnu, plānojam 2022. gada jūlijā pārvākties atpakaļ uz dzīvi Latvijā un šo mašīnu ņemt līdzi, pārbūvēt lietošanai Latvijā, reģistrēt un turpināt lietot. Vai ir jāmaksā muitas nodoklis un PVN, ņemot vērā to, ka Lielbritānija ir trešā valsts? Lasīju, ka ir izņēmumi (regulas Nr. 1186/2009 3.– 5. pants), un uz mums visi attiecas, bet tā bija 2016. gada informācija, tāpēc vēlos pārliecināties, vai šis joprojām ir aktuāli. Paldies jau iepriekš!

A
atbild:
17. maijā, 2022

Ja jūsu gadījums pilnībā atbilst regulas Nr. 1186/2009 3.–5. panta nosacījumiem un transportlīdzeklis ir iegādāts Apvienotajā Karalistē un bijis jūsu īpašumā vismaz 6 mēnešus no iegādes brīža (un pārcelšanās uz Latviju ir saistīta ar pastāvīgās dzīvesvietas maiņu), tad personīgās mantas (t.sk. transportlīdzeklis) var ievest Latvijā, nemaksājot ievedmuitas nodokli un PVN.

Sīkāka informācija pieejama VID mājaslapā.