TĒMA: Satiksme

Vai jāievēro elektroniskās ceļa zīmes prasības, ja tā uzstādīta uz braucoša auto

J
jautā:
22. martā, 2022
Ģirts

Labdien! Vai jāievēro elektroniskas ceļa zīmes “apdzīt aizliegts” prasības, ja tā uzstādīta uz braucoša auto? Ja jā, tad kādi normatīvie akti to nosaka? Paldies!

A
atbild:
26. aprīlī, 2022
Signe Laizāne
LV portāls

No jautājuma nav saprotams, uz kāda transportlīdzekļa zīme uzstādīta. Ja šāda zīme uzstādīta uz privāta transportlīdzekļa, tad tās ievērošanas nepieciešamību normatīvie regulējumi nenosaka. Ja šāda zīme uzstādīta uz ceļa pārvaldītāja (darbu veikšanas laikā) transportlīdzekļa, tad ceļu satiksmes noteikumi noteic, ka ceļa pārvaldītājs  “satiksmi uz laiku var ierobežot vai aizliegt, ja radušies nelabvēlīgi ceļa, klimatiskie vai citi apstākļi (paredzētas sporta sacensības, publiski pasākumi u. tml.), kas apdraud satiksmes drošību. Kārtību, kādā ieviešami satiksmes ierobežojumi vai aizliegums, nosaka Ministru kabinets”. Vienlaikus, uz transportlīdzekļa uzstādītu zīmi būtu vēlams ievērot, ja tā uzstādīta uz velosportistu grupu pavadošā transporta.