Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kad minimālajai algai piemēro pusi no prognozētā neapliekamā minimuma

J
jautā:
14. martā, 2022
Jānis

Labdien! Kādi var būt gadījumi, kad, saņemot minimālo algu, 500 eiro, neapliekamo minimumu aprēķina tikai kā pusi no 350 eiro (neapliekamais minimums no šī gada).

A
atbild:
23. martā, 2022
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Prognozētais mēneša neapliekamais minimums, kas atbilst pusei no maksimālā mēneša neapliekamā minimuma, piemērojams šādos gadījumos:

  • ja Valsts ieņēmumu dienesta rīcībā nav informācijas par cilvēka apliekamajiem ienākumiem vai cilvēks nav saņēmis ar nodokli apliekamos ienākumus laika periodos no pirms iepriekšēja gada 1. oktobra līdz iepriekšēja gada 30. septembrim vai no iepriekšēja gada 1. decembra līdz tekošā gada 31. maijam (piemēram, bērns pirmo reizi uzsāk darba gaitas vai jaunā māmiņa atgriežas darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma);
  • ja cilvēks gada laikā ir ieguvis Latvijas nodokļu rezidenta statusu.