Dāvinājuma nosacījumi ir noteikti līgumā

J
jautā:
14. martā, 2022
Kristine

Labdien! Vēlētos uzzināt, kur var atrast informāciju par dāvinājuma (nekustamajam īpašumam) līgumu. Vecāki man pārrakstīja nekustamo īpašumu, tas bija kā dāvinājums. Kur varētu uzzināt, kāds dāvinājums tas ir? Parasts vai ar kādiem nosacījumiem.

A
atbild:
17. martā, 2022

Dāvinājuma nosacījumi ir noteikti dokumentā, ar kuru vecāki jums uzdāvināja un jūs pieņēmāt kā dāvinājumu nekustamo īpašumu.

Tas nozīmē – ja vecāki ir uzdāvinājuši jums nekustamo īpašumu, visticamāk, tika slēgts dāvinājuma līgums (lai dāvinājums būtu spēkā, apdāvinātajam tas ir jāpieņem), līdz ar to jūsu rīcībā ir jābūt šim dokumentam.

Aicinu ar to iepazīties un vērsties pie jurista, lai saņemtu konsultāciju par tiesiskajām sekām konkrētajā gadījumā.

Dāvinājums ir tiesisks darījums, ar kuru kāds aiz devības piešķir otram bez atlīdzības kādu mantisku vērtību, bet Civillikums paredz arī sevišķus dāvinājuma veidus, un tie ir:

Vairāk par dāvinājuma līgumiem varat uzzināt šeit.