Līguma izpilde

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
05. martā, 2022
ĢIRTS

Vai zemes nomas līgums, kas slēgts mutiski, ietver arī finansiālās saistības no iznomātāja puses, līgumu priekšlaicīgi laužot par iztērētajiem ieguldījumiem zemes uzlabošanā?

A
atbild:
13. aprīlī, 2022

Saskaņā ar Civillikuma 1511. pantu līgums plašākā nozīmē ir ikkatra vairāku personu savstarpēja vienošanās par kādu tiesisku attiecību nodibināšanu, pārgrozīšanu vai izbeigšanu. Līgums šaurākā – šeit pieņemtajā – nozīmē ir vairāku personu savstarpējs ar vienošanos pamatots gribas izteikums, kura mērķis ir nodibināt saistību tiesību (1401. pants).

Ja līgums ir noslēgts mutiski, tad tikai pašu līgumslēdzēju pušu starpā ir zināmi vienošanās priekšnosacījumi, t.sk. līguma laušanas kārtība, izdevumu atlīdzināšana līguma priekšlaicīgas izbeigšanas gadijumā u.c.

Ja šāda vienošanās (par ieguldījumu atlīdzināšanu) līguma pirmstermiņa izbeigšanas gadījumā ir bijusi un puses to var pierādīt, tad ieguldītie uzlabojumi ir atlīdzināmi.