E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 25692
Lasīšanai: 4 minūtes

Iespējamās izmaiņas darba attiecībās, ja notiek divu iestāžu apvienošana

J
jautā:
03. martā, 2022
Nevēlos minēt vārdu portālā

Labdien! Vai divu iestāžu apvienošana (FKTK un Latvijas Banka) ir uzskatāma par FKTK kā iestādes likvidāciju? Esmu informēta (tikai e-pastā un mutiski pagaidām), ka, apvienojot iestādes, kas saskaņā ar likumu ir no 01.01.2023., jaunajā iestādē man netiks nodrošināta darbavieta. Vai šajā gadījumā man būs uzteikts darba līgums saskaņā ar 101. panta pirmās daļas 10. punktu un tiks izmaksāts atlaišanas pabalsts saskaņā ar 112. pantu?

A
atbild:
16. martā, 2022
Valsts darba inspekcija
Laura Akmentiņa, Klientu atbalsta nodaļas vadošā juriskonsulte

Saskaņā ar Latvijas Bankas likumu, kas stāsies spēkā 01.01.2023. un nosaka Latvijas Bankas darbību pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas pievienošanas Latvijas Bankai, Pārejas noteikumu 4. punktu Latvijas Banka ir Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (turpmāk FKTK) mantas, finanšu līdzekļu, tiesību un saistību pārņēmēja saskaņā ar Latvijas Bankas padomes apstiprināto plānu FKTK pievienošanai Latvijas Bankai. Minētais nozīmē, ka pievienošanas rezultātā visas tiesības un pienākumi, kas izriet no darba tiesiskajām attiecībām ar pastāvošo darba devēju (FKTK), ar 01.01.2023. pāriet pie jaunā darba devēja (Latvijas Banka), pārejas brīdī saglabājot nemainīgus iepriekš noslēgto darba līgumu nosacījumus.

Tikai tad, ja darba devējs pieņem lēmumu par darbinieku skaita samazināšanu (darba līguma uzteikums tādu iemeslu dēļ, kas nav saistīti ar darbinieka uzvedību vai viņa spējām, bet ir pietiekami pamatots ar neatliekamu saimniecisku, organizatorisku, tehnoloģisku vai līdzīga rakstura pasākumu veikšanu uzņēmumā), darba devējs ir tiesīgs darba tiesiskās attiecības ar darbinieku uzteikt atbilstoši Darba likuma 101. panta pirmās daļas 9. punktam, ievērojot Darba likumā noteikto uzteikšanas kārtību, termiņus un izmaksājot darbiniekam Darba likuma 112. pantā noteikto atlaišanas pabalstu. Pirms darba līguma uzteikšanas darba devējam ir jāizvērtē, vai atbilstoši Darba likuma 108., 109. un 110. pantam nav kādu ierobežojumu, aizliegumu vai papildu noteikumu darba tiesisko attiecību uzteikšanai.

Papildus vēršama uzmanība, ka šobrīd spēkā esošā likuma Par Latvijas Banku Pārejas noteikumi attiecībā uz FKTK pievienošanos Latvijas Bankai un darba tiesiskajām attiecībām paredz, ka darbā Latvijas Bankā tiek pārņemti FKTK pamatfunkcijas īstenojošie darbinieki atbilstoši Latvijas Bankas padomes sadarbībā ar FKTK padomi izveidotās komisijas FKTK pievienošanai Latvijas Bankai noteiktajam sarakstam. FKTK pamatfunkcijas noteiktas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas likuma 6. pantā.

Savukārt ar tiem darbiniekiem, kas nenodrošina FKTK pamatfunkciju īstenošanu un tādejādi netiek pārcelti darbā Latvijas Bankā atbilstoši pievienošanas komisijas sagatavotajam sarakstam, darba tiesiskās attiecības darba devējs ir tiesīgs izbeigt atbilstoši Darba likumā noteiktajai kārtībai. Darba devējam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu Darba likuma 101. panta pirmajā daļā minētajos gadījumos, piemēram, ja uzteikums pamatots ar darbinieku skaita samazināšanu, Darba likuma 101. panta pirmās daļas 9. punktā noteiktajā gadījumā, savukārt, ja uzteikums pamatots ar darba devēja likvidāciju – Darba likuma 101. panta pirmās daļas 10. punktā noteiktajā gadījumā. Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 2.pantā minētajām valsts vai pašvaldības institūciju (tajā skaitā FKTK), amatpersonām (darbiniekiem) atlaišanas pabalstu izmaksā šā likuma 17.pantā noteiktajos gadījumos, kārtībā un apmērā. Pantā minētie gadījumi ietver arī darba tiesisko attiecību izbeigšanu sakarā ar institūcijas vai amata likvidāciju, amatpersonu (darbinieku) skaita samazināšanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU