Slimība bezalgas atvaļinājuma laikā

J
jautā:
01. martā, 2022
Ilze

Labdien. Vai bezalgas atvaļinājums tāpat kā ikgadējais apmaksātais atvaļinājums tiek pagarināts, ja bezalgas atvaļinājuma laikā tiek ņemta slimības lapa? Un vai šajā situācijā ir atšķirība starp A un B lapu?

A
atbild:
13. martā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Bezalgas atvaļinājuma izmantošanas nosacījumi ir atšķirīgi no ikgadējā vai papildatvaļinājuma izmantošanas noteikumiem.

Proti, darba devējs neapmaksā darbnespējas lapu A, ja gadījies saslimt bezalgas atvaļinājuma laikā, jo darbinieks šajā laikā nekādus ienākumus nezaudē. Saskaņā ar likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 36. panta pirmo daļu darba devējs slimības naudu aprēķina par darbnespējas dienām (stundām), kurās darba ņēmējam būtu bijis jāstrādā. Kā arī slimības laiks nepagarina bezalgas atvaļinājuma termiņu , kā arī to nepārceļ.

Slimības lapu B, ja darbinieks ir saslimis bezalgas atvaļinājuma laikā, apmaksā VSAA atbilstoši īpašai kārtībai, kas noteikta likuma 16. pantā – slimības pabalstu piešķir ar darba nespējas 11. dienu, taču ne ātrāk par dienu, kad personai bija jāierodas darbā pēc šā atvaļinājuma beigām. Proti, slimības naudas izmaksa būs pēc atgriešanās no bezalgas atvaļinājuma.