E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 25658
Lasīšanai: 2 minūtes
1
3
1
3

Ja īrnieks un izīrētājs noslēdzis mutisku vienošanos

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
20. februārī, 2022
Onute

Jautājums par mutisku vienošanos ar izīrētāju. Pirms 12 gadiem tika noslēgta mutiska vienošanās, bet ar šo gadu – līgums. Kur paliek tie gadi, kuru laikā maksāju īri, kā arī veicu remontdarbus? Patlaban šīs īpašums īpašniecei ir kredītā, par kuru visus 12 gadus es maksāju, dodot līdzekļus “uz rokas”. Mutiski bijām vienojušies, ka varēšu pārpirkt. Bet tagad saprotu, ka tie 12 gadi palaisti vējā un nauda par remontdarbiem arī nav atmaksāta. Kā man rīkoties tālāk? Vai īpašnieki var izmest mani ārā pēc 12 gadiem?

A
atbild:
23. februārī, 2022

Atbilstoši Dzīvojamo telpu īres likuma 7. pantam un Civillikuma 1475. un 1482. pantam izīrētāja un īrnieka īres līgums ir slēdzams tikai rakstveidā.

Īres līgums ir paredzēts tam, lai tajā tiktu nostiprināti izīrētāja un īrnieka tiesības un pienākumi. Piemēram: īres maksas samaksas kārtība un lielums, īres līguma izbeigšanas kārtība un termiņi. Tāpat īres līgumā ir iespējams paredzēt citus svarīgus, ar konkrētā dzīvokļa īri saistītus noteikumus, piemēram, to, kādā kārtībā tiek veikti remontdarbi dzīvoklī un kas par tiem maksās.

Saistībā ar iepriekš veiktajiem remontdarbiem jums ir iespēja vērsties tiesā civiltiesiskā kārtībā ar prasību pret dzīvokļa īpašnieku, pieprasot atmaksāt dzīvokļa remonta izdevumus. Prasības pieteikumam noteikti jāpievieno maksājuma kvītis un jāaprēķina kopējie izdevumi par remontu. Par to, kā iesniegt prasību tiesā, lasiet šeit.

Līgumu par dzīvokļa (īpašuma) iegādi uz nomaksu ieteicams slēgt pie notāra, vairāk par to lasiet šeit.

Atbilstoši Civillikuma 1473. pantam arī iepriekš noslēgtā mutiskā vienošanās ar dzīvokļa īpašnieku ir spēkā.

Tomēr, ja otra puse to neatzīst, jums ir iespēja vērsties tiesā, tikai ir jābūt pierādījumiem, lieciniekiem.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU