Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Procesa virzītājs nodrošina likumā noteiktās tiesības

J
jautā:
20. februārī, 2022
Atia

Labdien! Ja lieta ir vecāka par gadu, vai izmeklētājam mani atkārtoti jāiepazīstina ar manām tiesībām?

A
atbild:
22. martā, 2022
Olga Lauva
juriste

Atbilstoši Kriminālprocesa likuma 27. panta pirmās daļas 5. punktam procesa virzītājs ir amatpersona vai tiesa, kas konkrētajā brīdī vada kriminālprocesu, un procesa virzītājs nodrošina iespēju kriminālprocesā iesaistītajām personām īstenot likumā noteiktās tiesības.

Līdz ar to personai ir tiesības prasīt, lai procesa virzītājs atkārtoti iepazīstina kriminālprocesā iesaistīto personu ar likumā noteiktajām tiesībām.