Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Personas deklarētās dzīvesvietas anulēšana

J
jautā:
10. februārī, 2022
Lidija

Labdien! Radiniece ilgus gadus dzīvo un strādā Lielbritānijā. 2016. g, viņa tika izdeklarēta no dzīvokļa Rīgā. Gribam zināt, uz kā pamata tas tika izdarīts. Pati viņa to nav darījusi Paldies.

A
atbild:
15. februārī, 2022

Izdeklarēt personu no tās deklarētas dzīvesvietas ir iespējams tad, ja tai nav tiesiska pamata deklarētajā dzīvesvietā dzīvot. Tiesības izdeklarēt sev piederošā īpašumā dzīvojošas personas ir īpašniekam. Pēc tam, kad persona ir izdeklarēta no vienas dzīvesvietas un nav paziņota tās jauna deklarētā dzīvesvieta, atbilstoši “Dzīvesvietas deklarēšanas likuma” 12. pantam “par personas dzīvesvietu uzskatāma tā pašvaldība, kuras administratīvajā teritorijā iepriekš bija deklarēta vai reģistrēta šīs personas dzīvesvieta”.