Lasīšanai: 1 minūte

Vai bezdarbnieks var saņemt slimības pabalstu, ja saslimis bērns

J
jautā:
10. februārī, 2022
Laura

Labdien! Pēc bērna kopšanas atvaļinājuma (1,5 g.) uzreiz nākamajā dienā tika pārtrauktas darba attiecības ar darba devēju. Pēc tam saslima bērns, uz kuru tika ņemta B slimības lapa. Vai šajā gadījumā pienākas slimības pabalsts (B lapa), ja esmu bezdarbnieces statusā?

A
atbild:
14. februārī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Slimības pabalstu var saņemt bērna vecāks, kurš ir darba ņēmējs vai pašnodarbinātais, ja tas slima bērna kopšanas dēļ nevar ierasties darbā un zaudē algotā darbā vai no saimnieciskās darbības gūstamos ienākumus un, kuram ārsts ir izsniedzis darbnespējas lapu B sakarā ar slima bērna kopšanu mājās vai stacionārā.

Darbnespējas lapu B bezdarbniekam neapmaksā. Arī tad, ja saslimis bērns, slimības pabalstu nemaksā. Bezdarbnieks, kurš saņem bezdarbnieka pabalstu, ir apdrošināts tikai pensijai.