Uzteikums pārbaudes laikā

J
jautā:
09. februārī, 2022
Andis

Labdien! Jautājums ir par darba līguma uzteikumu: esmu nostrādājis darbā nedaudz vairāk kā mēnesi, respektīvi, esmu pārbaudes laikā, un dzīve ir spiedusi mainīt dzīvesvietu. Attālums līdz darbam ir ~ 150 km vienā virzienā, un tas pilnībā nav izdevīgi, vairāk mīnusu nekā plusu. Kā man rīkoties, lai varētu atbrīvoties no darba pienākumiem un nepieciešamības gadījumā varētu pieteikties bezdarbnieka pabalstam, jo darba uzreiz nebūs?

A
atbild:
10. februārī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atbilstoši Darba likuma 47. pantam pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Uzteicot darba līgumu, darba līguma uzteikums ir noformējams rakstveidā.

Bezdarbnieka pabalstu maksā, kad ir iegūts bezdarbnieka statuss un izpildīti citi nosacījumi pabalsta saņemšanai.

Tiesības saņemt bezdarbnieka pabalstu ir bezdarbniekam, kuram:

  • Nodarbinātības valsts aģentūra piešķīrusi bezdarbnieka statusu;
  • kopējais apdrošināšanas stāžs ir ne mazāks par vienu gadu;
  • ir veiktas vai bija jāveic obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas bezdarba gadījumam Latvijas Republikā ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.