TĒMA: Tieslietas

Tiesa izlemj, vai prasību apmierināt vai noraidīt

J
jautā:
07. februārī, 2022
Andris

Labdien! Kā var uzzināt, vai mans prasības pieteikums tiesai ir sastādīts pareizi un netiks noraidīts? Paldies.

A
atbild:
09. februārī, 2022

Atbildi uz šo jautājumu jūs varēsiet uzzināt tikai pēc tam, kad būsiet iesniedzis tiesā savu prasības pieteikumu.

Pirmkārt, lai tiesa pieņemtu prasības pieteikumu un uzsāktu civillietas izskatīšanu, prasības pieteikumam ir jāatbilst likumā noteiktajām prasībām (skatīt Civilprocesa likuma 127.–130. pantu), pretējā gadījumā tiesa var atteikties pieņemt prasības pieteikumu (skat. Civilprocesa likuma 132. pantu) vai atstāt to bez virzības (skat. Civilprocesa likuma 133. pants).

Otrkārt, taisot spriedumu, tiesa ievēro materiālo un procesuālo tiesību normas un spriedumu pamato uz apstākļiem, kas nodibināti ar pierādījumiem lietā. Spriedumam ir jābūt likumīgam un pamatotam.

Tas nozīmē – tas, vai jūsu prasība tiks apmierināta vai tiks noraidīta, būs atkarīgs no konkrētās prasības būtības, lietas apstākļiem un tajā iesniegtajiem pierādījumiem.

Aicinu jūs pirms prasības celšanas tiesā vērsties pie jurista vai zvērināta advokāta, lai: 1) konsultētos par savas prasības pamatotību; 2) pareizi sagatavotu prasības pieteikumu tiesai.

Vairāk par to, kas jāņem vērā pirms prasības celšanas tiesā, varat uzzināt šeit.

Par to, kas jāņem vērā, sagatavojot prasības pieteikumu iesniegšanai tiesā, varat uzzināt šeit.